پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نخست وزیر نیوزیلند مراسم ازدواج خود را به دلیل کرونا لغو کرد

نخست وزیر نیوزیلند به دلیل محدودیت‌های کرونایی اعمال شده در کشورش، مراسم ازدواج خود را لغو کرد.

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند، امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران اعلام کرد که مراسم ازدواج خود را به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی در پی شیوع سویه امیکرون در این کشور، لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وقتی خبرنگاران از او پرسیدند که در مورد لغو مراسم عروسی خود چه احساسی دارد.

آردرن گفت: «این زندگی است. من هیچ تفاوتی با هزاران نیوزلندی دیگر ندارم که به دلیل بیماری کرونا آسیب‌های بسیار مخرب تری را متحمل شده اند، که مهم‌ترین آن ناتوانی در قرار گرفتن در کنار یکی از اعضای خانواده در زمان بیماری اوست. این به مراتب بیشتر از غم و اندوه من است.»

نیوزیلند در راستای اعمال محدودیت‌های ضد کرونایی، تجمع بیش از ۱۰۰ نفر در صورت داشتن ماسک و بدون پذیرایی در مکان‌های بسته و تجمع ۲۵ نفر در صورت نداشتن ماسک و بدون واکسن را ممنوع کرده است. همچنین این کشور  استفاده از ماسک و محدودیت تجمعات را از نیمه شب یکشنبه به دلیل کشف موارد ابتلا به سویه جهش یافته امیکرون اعمال خواهد کرد.

کارشناسان می‌گویند ممکن است کرونا در آینده به عنوان یک بیماری سالانه و فصلی مثل آنفلوانزا مطرح باشد؛ در همین حال تحقیقات جدید  نشان می‌دهد که چهار دوز واکسیناسیون فقط محافظت ناچیزی در برابر امیکرون ایجاد می‌کند آنتونی فائوچی، مشاور ارشد کاخ سفبد در امور پزشکی، معتقد است نیازمند واکسنی هستیم که نه در برابر یک سویه مشخص، بلکه در برابر همه سویه‌ها مقاومت ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور