پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تاکید تهران و دمشق بر تقویت روابط اقتصادی و تجاری

وزیر خارجه سوریه در دیدار با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران بر تقویت روابط اقتصادی و تجاری بین تهران و دمشق تاکید کرد.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه امروز (چهارشنبه) با علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و درباره موضوعات مشترک و تقویت روابط دو جانبه به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزیر خارجه سوریه در این دیدار با تاکید بر عمق روابط سوریه و ایران در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی به‌ویژه پارلمانی، به علاقه سوریه به دیپلماسی پارلمانی و نقش مهم آن اشاره کرد و خواستار تقویت روابط اقتصادی دو کشور به نفع مردم سوریه و ایران شد.

تهران/فیصل المقداد در این دیدار تحریم های یکجانبه آمریکا و متحدان غربی آن علیه سوریه و ایران را محکوم کرد و آنها را غیر اخلاقی توصیف کرد. او همچنین با قدردانی از خرد سیاسی مقامات ایران درمذاکرات وین، از آمریکا و کشورهای غربی خواست بدون قید و شرط به این توافق بازگردند.

علی نیکزاد نیز به نوبه خود بر روابط برادرانه دو کشور و ملت های ایران و سوریه و نیز عزم تهران و دمشق برای تلاش جدی برای دستیابی به همکاری پارلمانی، اقتصادی و افزایش حجم تبادلات تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

نیکزاد در بیانیه ای مطبوعاتی پس از دیدار با وزیر امور خارجه و اتباع خارجی گفت: «روابط راهبردی ایران و سوریه قطع نشده است و ما دیدگاه مشترکی نسبت به تحولات جهانی داریم و همچنان به حمایت از سوریه در عرصه جهانی ادامه می دهیم.»

او در ادامه افزود:« هر کس که نمی خواهد سوریه و ایران وجود داشته باشد باید از تاریخ عذرخواهی کند، اگر خون شهدای این دو کشوری که گروه تروریستی داعش را شکست دادند نبود، اروپا و دنیای امن وجود نداشت»

نیکزاد بر موضع ایران مبنی بر رد مداخلات خارجی و تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سوریه تاکید و خاطر نشان کرد که دولت ایران از هیچ تلاشی برای عبور سوریه از این مرحله به ویژه در زمینه تجارت، اقتصاد و سوخت دریغ نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور