پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نظر شخصیت‌ها و رسانه‌های ضد انقلاب و صهیونیستی دربارۀ دکتر سعید جلیلی

نظر شخصیت‌ها و رسانه‌های ضد انقلاب و صهیونیستی دربارۀ دکتر سعید جلیلی

نظر شخصیت‌ها و رسانه‌های ضد انقلاب و صهیونیستی دربارۀ دکتر سعید جلیلی

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری رأس امور نظر برخی از شخصیت های جهان و همچنین رسانه های معاند در مورد دکتر سعید جلیلی را در ذیل این گزارش با هم بخوانیم.

* گاردین: به نظر می رسد جلیلی از مورد اعتمادترین و نزدیکترین دوستان آیت اللّٰه علی خامنه‌ای باشد.

*روزنامه صهیونیستی یدیعوت‌ آحارونوت: جلیلی از رزمندگان دوران جنگ هشت ساله و از نیروهای اصولگرای نزدیک به رهبری است.

* جروزالم پست روزنامه صهیونیستی: اصولگرایی تندرو و نزدیک به رهبری ایران است. احتمال ریاست جمهوری جلیلی نیز دلهره آور است!

*ان بی سی نیوز: سعید جلیلی، محافظه کار تندروی نزدیک به آیت الله خامنه‌ای، کسی است که با رَویهٔ خود تا کنون اجازه نداده است تا مذاکرات با نتیجهٔ مطلوب دنبال شوند.

*بی بی سی فارسی: سعید جلیلی ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند وی را به «ستاره نوظهور» این دور از رقابت‌ها تبدیل کند. او از نظر ایدئولوژیک و خط مشی سیاسی، چه در سخن و چه در عمل، تابع خط و نگاه رهبری است و این را به ویژه در پرونده هسته‌ای اثبات کرده است. بنابراین آقای جلیلی می‌تواند همان مجری مورد نظر جناح حاکم باشد تا کارهایی که قرار است در حوزه هسته‌ای و نحوهٔ تعامل یا تقابل با دنیای بیرون اتفاق بیفتد، به اسم و امضای آیت اللّٰه خامنه‌ای و مجری متواضع او تمام شود.

*الجزیرة، دلایل اقبال بیشتر اصولگرایان همفکر با آیت اللّٰه خامنه‌ای به سمت سعید جلیلی را اینگونه برمی‌شمارد:
نزدیکی افکار جلیلی به آیت اللّٰه خامنه‌ای، مقبولیت او در محافل دانشگاهی و بین جوانان و داشتن اطلاعات کافی دربارۀ جزئیات مشکلات پیش روی سیاست خارجی ایران.

* صدای آمریکا: با آمدن جلیلی منتقدان حکومت ایران بیم دارند که وی پیروز نهایی انتخابات ۹۲ باشد.

*گاردین: جلیلی کسی است که تز دکترایش در خصوص “سیاست خارجی پیامبر اسلام” بوده است! و در تعامل با غرب با رویکرد مقاومتی، نمایندگان غربی را شگفت زده کرد. وی در مصاحبه تلویزیونی خود گفت که به دنبال تغییر سازوکار می‌باشد و در خصوص سیاست خارجه نیز می‌خواهد تا از تهدیدها، فرصت به وجود آورد.

*هفته نامه ویک: اگر جلیلی به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب شود انتخابات برای آمریکا فاجعه‌بار خواهد بود و این آروزها بر باد خواهد رفت.

*جلیلی به عنوان یک رزمندهٔ قسم‌خورده زمانی گفته بود که هدف ایران «ریشه‌کن کردن سرمایه‌سالاری، صهیونیسم و کمونیسم و ترویج گفتمان اسلام ناب در جهان» است.

* روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور: جلیلی مردی همیشه انقلابی بوده است و به شدّت به رهبر ایران آیت اللّٰه خامنه‌ای وفادار است. او قهرمان مقاومت در برابر فشارهای آمریکا و اسرائیل است.

* سوزان مالونی یکی از نویسندگان مطرح اندیشکده بروکینگز: دلیل شانس بالای ” جلیلی” در انتخابات این است که او شاخصه­‌های ریاست جمهوری را که آیت اللّٰه خامنه‌­ای مد نظر دارد، به طور کامل داراست. جلیلی زبان نرم‌تری نسبت به احمدی نژاد دارد، کارهایش را با نظم و دقّت بیشتری انجام می‌دهد و قابل اطمینان‌تر است. تفاوت مهم دیگر او با “احمدی نژاد” نوآوری‌ها و توانایی فوق العاده رسانه‌ای اوست.

* بی بی سی فارسی: سیاستمداری که راه رفتن او به سبب پای مصنوعی‌اش صدمات جنگ ایران و عراق
را تداعی می‌کند و شیوهٔ رفتار ساده‌اش بیش از هرچیز یادآور رفتار سیاستمداران صدر انقلاب بهمن ۱۳۵۷ است.

* علیرضا نوری زاده: مسند نشینی سعید جلیلی فاجعه‌ای است که نه فقط آثارش نصیب ما، که نصیب نسل‌های آینده خواهد شد… آیا باید دست روی دست گذاشت و نظاره کرد تا سعید خان بر کرسی ریاست جمهوری بنشیند؟ آیا از دست ما کاری برمی‌آید…؟
به گمان من، مهم این نیست که چه کسی تدارکاتچی بعدی خواهد بود و سعید جلیلی را شکست خواهد داد، مهم این است که سعید جلیلی انتخاب نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور