پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

گزارش رأس امور:از حذف شدن مهر انتخاباتی تا حمایت مداح معروف از یک لیست انتخاباتی

خط و نشان شدید الهام علی اف برای ایران

خط و نشان شدید الهام علی اف برای ایران

شنیده‌های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را در این بسته خبری بخوانید. 

به گزارش پایگاه خبری رأس امور:دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری چهار روز دیگر در ۱۱ اسفند برگزار می‌شود. انتخاباتی که مثل هربار حواشی خاص خود را دارد.«بطحایی» نامزد لیست صدای ملت در نشست خبری گفته است: پیش‌بینی می‌کنم در تهران و برخی شهر‌های بزرگ، انتخابات به دور دوم کشیده شود به دنبال شکستن فضای تک صدایی و تشکیل اقلیت تاثیرگذار در مجلس هستیم.صادقانه می‌گویم در دوران روحانی فضای کشور گل و بلبل نبود.اخیراً بسیاری از بزرگان انقلاب برلزوم شرکت در انتخابات تأکید کردند، اگر افرادی بنابر تحلیل شخصی نمی‌خواهند در انتخابات شرکت کنند، نباید این کار را منتسب به یک جریان سیاسی کنند.امیدوارم به من اتهام تکنوکراتیک زده نشود؛ فرزند من روحانی است، آقای مطهری هم فرزند روحانی است.

مردم به یک لیست رأی نمی‌دهند

وی ادامه داد: بین اعضای لیست صدای ملت تعارض و تضادی که باعث متلاشی شدن ائتلاف است وجود ندارد. مردم به یک لیست أی نمی‌دهند؛ مردم از تعارضات و زد و بند‌ها خسته هستند و به افرادی از‌لیست‌های مختلف رأی می‌دهند.

اعلام حمایت حاج منصور ارضی از لیست «ائتلاف امناء»

حاج منصور ارضی مداح پیشکسوت اهل بیت، صبح امروز در مراسم زیارت عاشورای صنف لباس فروشان تهران، با اعلام حمایت خود از لیست «ائتلاف امناء» از عموم مردم و اقشار مختلف خواست برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به اعضای این لیست رای دهند. اعضای لیست ائتلاف امناء افرادی انقلابی و هیاتی هستند و به درد کشور می‌خورند.

۷۱ درصد احتمال مشارکت بالقوه در انتخابات وجود دارد

خبرگزاری فارس نوشته است:در نظرسنجی صداوسیما که دیروز در سراسر کشور انجام شده، ۴۱.۵ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که قطعاً در انتخابات شرکت خواهند کرد؛ ۲۹.۵ هنوز تصمیم نگرفته‌اند و ۲۹ درصد هم اعلام کرده‌اند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند. ۱۶.۳ درصد از مرددان اعلام کرده‌اند که احتمالاً رأی می‌دهند؛ ۹.۱ درصد هنوز تصمیم نگرفته‌اند و ۴.۱ درصد هم گفته‌اند که احتمالاً شرکت نمی‌کنند.با احتساب مرددان، ۷۱ درصد احتمال مشارکت بالقوه در انتخابات وجود دارد و البته طبیعی است که این برآورد به صورت کامل محقق نشود.

 انتخابات ضامن قدرت ملی است

سپاه پاسداران در صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:انتخابات ضامن ارتقای قدرت و امنیت ملی، افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای حل مشکلات است.مشارکت حداکثری و در عین حال مؤمنانه و آگاهانه پای صندوق‌های رأی، یکی از عناصر و اولویت‌های اساسی برگزاری انتخابات در نظام مردم‌سالاری دینی ایران اسلامی بوده است.

در روز انتخابات مرز‌های رسمی کشور باز است

میر احمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفته است: در روز یازدهم اسفند ماه که انشاالله با حماسه باشکوه حضور مردم در پای صندوق رای مواجه هستیم، مرز‌های رسمی کشور برای مبادلات تجاری و مسافری باز خواهد بود و هیچ گونه محدودیتی برای تردد در این‌مرز‌ها وجود ندارد و هیچ خللی هم در انجام فعالیت‌های تجاری و رفت و آمد‌های مسافرین عزیز ایرانی و عراقی رخ نخواهد داد.برخی کشور‌ها در هنگام برگزاری انتخابات معمولا مرز‌های خود را مسدود می‌کنند، ولی ما چنین محدودیتی را قائل نخواهیم بود و انشاالله انتخابات در امنیت کامل برگزار خواهد شد.

حمایت حزب اصلاح‌طلب «اعتمادملی» از لیست “صدای ملت”

محمدصادق جوادی حصار، سخنگوی حزب اعتمادملی معتقد است: درباره انتخابات در شهر تهران با توجه به مصوبه جبهه اصلاحات حزب اعتمادملی لیستی ندارد و فقط از اقدامات، تلاش‌ها و لیست «صدای ملت» که توسط آقای علی مطهری تدوین شده است حمایت و تقدیر می‌کند.در شهرستان‌ها با رعایت مصوبات جبهه اصلاحات از افرادی که عضو حزب اعتمادملی هستند و تایید شده‌اند و همچنین افراد مستقل و اصلاح‌طلب لیستی تهیه و از آن حمایت خواهد شد. / اعتماد

 محمدرضا عارف بیانیه داد

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفند تاکید کرد: مردم فهیم ایران مطمئنا با حضور خود بهترین تصمیم را در آوردگاه انتخابات اتخاذ خواهند کرد و اجازه نخواهند داد نقشه‌های شوم جریان‌هایی که به دنبال تغییر جمهوری اسلامی و یک دست سازی هستند یا خواب جریان‌های برانداز تعبیر شود که بی تردید حضور در این عرصه تاثیر گذار به اشکال مختلف می‌تواند موثر واقع شود.

جواد خیابانی: شرکت در انتخابات نشانه وطن‌پرستی است

جواد خیابانی گزارشگر قدیمی فوتبال شامگاه دوشنبه با حضور در ستاد انتخاباتی یکی از نامزد‌های استان زنجان، گفت: شرکت در انتخابات نشانه وطن پرستی است و مردم نباید به حرف کسانی گوش دهند که می‌گویند در انتخابات شرکت نکنید.

مُهر انتخابات در شناسنامه رای دهندگان ثبت نمی‌شود
طبق قانون جدید انتخابات مهر رای در شناسنامه داوطلبان ثبت نمیشود.

انتهای پیام/منبع خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور