پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

واکنش نمایندگان مردم به اولین مناظره انتخاباتی

تعدادی از نمایندگان مجلس به ارائه تحلیلی از اولین مناظره انتخاباتی ۶ کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهور پرداختند.

واکنش نمایندگان به اولین مناظره انتخاباتی

به گزارش گروه مجلس پایگاه خبری رأس امور، شب گذشته اولین مناظره ۶ کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با محور موضوعات اقتصادی برگزار شد.

در این مناظره مسعود پزشکیان، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و مصطفی پور محمدی ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ضمن پاسخ به پرسش‌های کارشناسان، به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

با اتمام مناظره اول، تعدادی از نمایندگان مطالبی در صفحات شخصی خود در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر کردند که در زیر می‌خوانید:

کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر

«به عنوان نماینده مردم، از تلاش‌های شبانه روزی صدا و سیما برای تولید و پخش برنامه‌های روشنگرانه مرتبط با انتخابات تشکر می کنم. بسترهای رسانه‌ای مؤثر، متنوع و گسترده‌ای با رعایت عدل و انصاف در اختیار نامزدهای ریاست‌جمهوری قرار گرفته است. برنامه های صدا و سیما در این حوزه به ویژه مناظرات و میزگردهای تخصصی برای شناخت هرچه  بهتر کاندیداها مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.

سوالات و نقدها هم آزادانه و بدون محدودیت مطرح می شود. مطمئنا برنامه های پر مخاطب صدا و سیما بر افزایش مشارکت مردم و گرم شدن هرچه بیشتر تنور انتخابات بسیار تأثیرگذار است.»

محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه

«در مجموع نظرات آقایان قالیباف، جلیلی، زاکانی و قاضی زاده به هم نزدیک بود هم در مورد توان داخل، تحریم ها، نقدینگی، تورم، اهداف برنامه هفتم، خصوصی سازی و مشارکت مردم.

‏آقایان پور محمدی و پزشکیان هم نظراتشان در خصوص اهداف برنامه، تحریم ها، علل تورم و نظام کارشناسی به یکدیگر نزدیک بود.»

روح الله متفکرآزاد نماینده تبریز

«امیدوارم جلسه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با رئیس مجلس خبرگان رهبری، برای هر ۶ نامزد، میثاق و حجتی باشد که بخاطر رقابت انتخاباتی، منافع ملی را ذبح نکنند.»

ابراهیم رضایی نماینده دشستان

«بازنده اصلی این مناظرات حسن روحانی بود، حتی پزشکیان هم حاضر نشد او را گردن بگیرد.
خلاصه عملی «از ⁧به عقب برنمی‌گردیم⁩».»

علی خضریان نماینده تهران

«در اولین مناظره انتخاباتی روشن شد که دکتر ⁧سعید جلیلی⁩ با ⁧سیاست اندیشیده⁩ به جای وعده‌های خام، در ارایه برنامه‌های پخته خود تسلط دارد و با اصل قرار دادن ⁧سیاست اخلاقی⁩، ضمن رعایت صداقت و راستی، درباره تک‌تک جمله‌هایش در پیشگاه مردم فکر کرده و بدون خدعه و فریب همان می‌نماید که هست.»

فتح الله توسلی نماینده بهار و کبودرآهنگ

«خداکند که نامزدهای محترم بعد از انتخاب همان قدر که در مناظره به حرف کارشناسان عمل کردند؛ عمل نکنند!
‏من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو
‏پیش من جز سخن شمع و شکر هیچ مگو
‏سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو
‏ور از این بی‌خبری رنج مبرهیچ مگو
‏دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت
‏آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو»

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور