پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

صف طویل کاندیداها برای تکیه بر صندلی هیات رئیسه مجلس

امروز در شرایطی مجلس ترکیب ۱۲ نفره هیات رئیسه مجلس دوازدهم را شناخت که شاهد صف طویلی از کاندیداها برای کسب جایگاه هیات رئیسه بود.

امروز در شرایطی مجلس ترکیب ۱۲ نفره هیات رئیسه مجلس دوازدهم را شناخت که شاهد صف طویلی از کاندیداها برای کسب جایگاه هیات رئیسه بود.

 

به گزارش گروه مجلس پایگاه خبری رأس امور، امروز سه‌شنبه دومین جلسه علنی مجلس دوازدهم با دستور برگزاری انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای یک‌سال آینده شروع شد؛ ریاست جلسه را علاء‌الدین بروجردی رئیس سنی برعهده داشت.

 

از همان ابتدای شروع جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، تراکت‌های انبوه تبلیغاتی بر روی میزهای منتخبان دیده می‌شد تا محتوای عکس‌های کاندیداهای ریاست و چکیده‌ای از سابقه و پیشینه آنها.

با شروع جلسه، منتخبان با حضور در صندلی‌های مجلس شورای اسلامی تراکت‌های تبلیغاتی خود را پخش کرده و سعی می‌کردند به هر شیوه‌ای خود را به سایر منتخبان معرفی کرده و رای آنها را به دست آورند.

 

گروه‌های مختلفی از منتخبان در گوشه و کنار مجلس شورای اسلامی جمع شده و صحبت می‌کردند که به نظر می‌رسید بیشتر صحبت آنها هول تعیین ارکان هیات رئیسه بود.

 

قبل از اعلام برگزاری انتخابات برای ریاست مجلس تعدادی از منتخبان با قالیباف صحبت می‌کردند و بعد از اعلام نتیجه انتخابات نیز منتخبان زیادی کنار صندلی قالیباف رفته و با او خوش و بش و روبوسی می‌کردند مشخصا مجتبی ذوالنوری کاندیدای ریاست مجلس کنار صندلی قالیباف رفت و با او روبوسی کرد سپس قالیباف به همراه تعدادی از منتخبان به سمت صندلی منوچهر متکی دیگر کاندیدای ریاست رفت و با او هم خوش و بشی داشت.

 

روند رای‌گیری درباره انتخابات هیات رئیسه بالغ بر سه ساعت طول کشید. با پایان انتخابات و تعیین ترکیب ۱۲ نفره هیات رئیسه قالیباف برای پنجمین سال متوالی بر صندلی ریاست مجلس شورای اسلامی تکیه زد و از منتخبان خواست درباره برگزاری جلسه در روز پنج‌شنبه جهت بررسی اعتبارنامه منتخبان رای خود را اعلام کنند.

 

نکته قابل توجه این بود که برای رای‌گیری ابتدا قالیباف به طور آزمایشی رای‌گیری به عمل آورد با این توضیح که دوستان بار اولشان است و رای‌گیری آزمایشی صورت می‌گیرد و سپس رای‌گیری مجدد انجام می‌شود به همین دلیل رای‌گیری استمزاجی دوبار انجام شد که بار اول به صورت آزمایشی و بار دوم به صورت قطعی و حساب شده بود.

 

یکی از موارد قابل توجه در برگزاری انتخابات هیات رئیسه، تعدد کاندیداها بود که برای کسب ۱۲ کرسی هیات رئیسه ۶۳ منتخب مجلس کاندیدا شده بودند. سهم کاندیداهای ریاست سه نفر، نایب رئیسی ۶ نفر و دبیری و ناظری هر کدام ۲۷ کاندیدا بود.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور