پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خضریان:نباید فرصت میدان‌داری به افراد لابی‌باز در مجلس دوازدهم داده شود

خضریان:نباید فرصت میدان‌داری به افراد لابی‌باز در مجلس دوازدهم داده شود

خضریان:نباید فرصت میدان‌داری به افراد لابی‌باز در مجلس دوازدهم داده شود

خضریان عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تعدد فراکسیون‌ها در مجلس دوازهم به معنای دادن فرصت به لابی‌بازان است، گفت: نباید بده بستان با خارج از جریان انقلاب برای هیچ یک از طیف‌های جریان انقلاب مجاز شناخته شود.

به گزارش پایگاه خبری رأس امور،علی خضریان با اشاره به انتخابات مجلس دوازدهم بیان کرد: با توجه به اینکه نتایج انتخابات مجلس دوازدهم نشان دهنده پیروزی نیروهای انقلاب در اکثریت کرسی‌ها است، نیروهای انقلاب می‌بایست برای گره‌گشایی از مشکلات مختلف مردم با ایده‌های عملیاتی و به صورت منسجم از همه ظرفیت خود به صورت منسجم بهره ببرند.

منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دوازدهم با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر لزوم حفظ وحدت در مجلس دوازدهم اظهار کرد: بر این اساس باید از ایجاد دوگانه‌های جعلی میان نیروهای انقلابی ممانعت کرد چرا که براساس نصیحت درست رهبری این دوگانه‌ها در نهایت به ضرر دین و دنیای مردم و همینطور نیروهای انقلاب تمام می‌شود. همیشه این مهم را به خودمان متذکر شویم که دغدغه اصلی ما در مجلس دوازدهم باید حل آن مشکلاتی باشد که ربط وثیق‌تر و عاجل‌تری به اقتصاد جامعه و معیشت مردم دارد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی افزود: نیروهای انقلاب با اتحاد و تدبیر می‌توانند بر نارسایی‌ها و ناکارآمدی‌ها غلبه کنند و باید تلاش همه ما در جهت پیگیری امور توسط نیروهای انقلاب با سلایق مختلف در مجلس دوازدهم باشد تا تمامی توان در راستای حل مشکلات مردم معطوف شود.

منتخب مجلس دوازدهم با تاکید بر اینکه باید راهبرد اساسی مجلس آینده حل مشکلات مردم باشد، ادامه داد: با وجودی که مجلس محل طرح دیدگاه‌های مختلف در موضوعات گوناگون است، اما این به معنای تفرق در میان جریان انقلابی نیست و باید از ایجاد هرگونه انشقاق در جریان انقلاب در مجلس دوازدهم با تدبیر جمعی ممانعت شود.

خضریان یادآور شد: با توجه به اینکه معتقدم پیام رأی مردم در انتخابات جلوگیری از قدرت پیدا کردن جریانی است که در دهه ۹۰ با ضعف عملکردی خود در حوزه اجرا و همینطور برهه‌ای در مجلس، کشور را به سمت ایجاد مشکلات اساسی بردند، نباید اجازه قدرت پیدا کردن چنین جریانی با استفاده از انشقاق میان نیروهای انقلاب مجددا داده شود.

نماینده تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: برای رسیدن به چنین هدفی لازم است نیروهای انقلاب با تفکر و سلایق مختلف در کنار یکدیگر فراکسیون اکثریت منسجم و کارآمدی ایجاد کنند که سازوکارش نیز برنامه‌ریزی برای مدیریت مجلس در جهت حل مشکلات مردم باشد.

خضریان تاکید کرد: علاوه بر این با انسجام میان نیروهای انقلاب، به برخی افراد لابی‌باز اجازه داده نخواهد شد ایجاد چند فراکسیون را در مجلس دوازدهم پیاده کنند؛ این همان کاری است که در مجلس دهم رخ داد و مجلس را به سمت سه فراکسیون بردند. تشکیل سه فراکسیون در مجلس دوازدهم بدان معناست که فرصت‌طلبان و لابی‌بازان، وسط میدان بازی خواهند کرد و هر روز به سمت و سویی می‌روند و در نهایت با دیدگاه‌های جریان انقلاب در داخل مجلس در راستای منافع خودشان بازی می‌کنند که نتیجه آن آسیب به کارنامه نیروهای انقلاب در مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه کرد: نباید اجازه دهیم کسی خارج از مجلس برای فراکسیون اکثریت برنامه ریزی کند؛ باید همه برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌ها جهت ایجاد فراکسیون اکثریت در داخل مجلس و توسط خود منتخبان مردم صورت گیرد که نتیجه آن هم ایجاد فراکسیون اکثریت با حضور تمام دیدگاه‌ها و جریان‌های داخل جریان انقلاب است.

منتخب مجلس دوازدهم گفت: نباید بده‌بستان برای هیچ یک از طیف‌های جریان انقلاب مجاز شناخته شود و باید مراقبت شود این امکان از دل تفرق میان نیروهای انقلاب ایجاد نشود تا کسانی خارج از جریان انقلاب بتوانند با چنین بده‌بستان‌هایی در مدیریت مجلس و کمیسیون‌ها سهم‌خواهی کنند. این وظیفه عقلا و بزرگان جریان انقلاب است که اجازه چنین کاری را ندهند.

خضریان در پایان اظهار کرد: حل مشکلات اقتصادی و مسائل اساسی کشور در سایه وحدت و انسجام رخ می‌دهد پس باید تلاش‌ همه ایجاد وحدت در مجلس دوازدهم باشد چون در این صورت نیروهای انقلاب بعد از چهار سال می‌توانند کارنامه قابل قبولی از خود ارائه کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور