پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خبر فوری/تذکر به صحرایی درباره آخرین رتبه در احکام معلمان بازنشسته

عضو کمیسیون اصل نود مجلس از تذکر خود به وزیر آموزش و پرورش درباره عدم اعمال آخرین رتبه در احکام بازنشستگی برخی از معلمان خبر داد.

خبر فوری/تذکر به صحرایی درباره آخرین رتبه در احکام معلمان بازنشسته

به گزارش گروه پارلمانی پایگاه خبری رأس امور،حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، از تذکر خود به رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: آخرین رتبه برخی از معلمان در زمان بازنشستگی در احکام آنها اعمال نشده و این موجب نارضایتی این معلمان شده است.

وی افزود: ضروریست وزیر آموزش و پرورش به این موضوع رسیدگی کرده و آخرین رتبه‌بندی این معلمان در احکام بازنشستگی آنها اعمال شود تا حقی از آنها ضایع نشود.

متن تذکر حاجی‌دلیگانی به وزیر آموزش و پرورش به شرح ذیل است:

فرهنگیانی که در زمان اشتغال به رتبه خود اعتراض نموده‌اند و اعتراض آنان پذیرفته شده، متاسفانه زمانیکه به بازنشستگی نائل شدند، آخرین رتبه اصلاحی در احکامشان اعمال نشده است و احکام آنان با همان رتبه قبل از اصلاح صادر گردیده و معوقات رتبه‌بندی و پاداش پایان سال 1402 علیرغم گذشت مدت زیادی از زمان بازنشستگی‌شان هنوز پرداخت نشده و این در حالیست که برخی از این عزیزان جهت صرف هزینه‌های ازدواج فرزندان، برخی جهت درمان بیماری و برخی جهت کمک هزینه زندگی و … نیاز شدیدی به دریافت این مطالبات دارند.

لذا ضروریست نسبت به تسریع در رفع مشکلات مطروحه اقدام لازم صورت پذیرد.

به گزارش رأس امور، طبق ماده 206 آیین‌نامه داخلی مجلس، در کلیه مواردى که نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (88) قانون اساسى، از رئیس‌جمهور یا وزیر درباره یکى از وظایف آنان حق سؤال دارند، می توانند درخصوص موضوع مورد نظر به رئیس‌جمهور و وزیر مسئول کتباً تذکر دهند.

هیئت رئیسه خلاصه تذکر را در جلسه علنى مجلس قرائت و متن کامل تذکر را به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط ابلاغ می‌نماید.

انتهای‌ پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور