پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اخبار روز/انتقاد نمایندگان از کمبود برق و سوخت برای کشاورزان

اخبار روز/انتقاد نمایندگان از کمبود برق و سوخت برای کشاورزان


اخبار روز/۲ نماینده مجلس شورای اسلامی از کمبود سوخت و برق چاه‌های کشاورزی انتقاد کرده و خواستار ورود جدی وزیر جهاد کشاورزی به این موضوع شدند.

 

به گزارش خبرنگار مجلس پایگاه خبری رأس امور، علی بابایی کارنامی نماینده ساری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی نحوه اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در تذکراتی بیان کرد: یکی از مسائل اصلی کشاورزان تامین سوخت است. ما این موضوع را از وزیر کشاورزی مدت‌هاست که پیگیری می‌کنیم. سه لیتر سوختی که به کشاورزان در استان‌های شمالی داده می‌شود محل قاچاق نیست بلکه باید در جای دیگر به دنبال قاچاق گشت. زور وزیر جهاد کشاورزی نمی‌رسد انتظار می‌رود که مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: ارز ترجیحی برای واردات برنج قابل قبول نیست باید با مردم شفاف صحبت شود. واردات برنج به کشاورزان آسیب جدی وارد می‌کند.

 

محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری بیان کرد: قطعی برق کشاورزان را نابود کرده است، محصولات خرما و پسته در اوج گرما و در زمانی که به آب نیاز دارند به دلیل قطعی برق چاه‌های کشاورزی روزانه حدود چهار الی ۶ ساعت بدون آب باقی می‌ماند. وزارت جهاد کشاورزی در مقابل وزارت نیرو چه اقدامی انجام داده است؟ کشاورز بی‌پناه باید به کجا پناه ببرد؟

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور