پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

لحظه تحویل سال ۱۴۰۱

لحظه تحویل سال ۱۴۰۱ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران مشخص شد.

سال ۱۴۰۰ هم با همه خوبی و بدی‌هایش روز‌های آخر خود را سپری می‌کند؛ کم کم بوی عید و سال نو می‌آید و حال و هوای شهر و دیارمان هم نویدبخش‌ تر و تازه شدن فصل است.

مثل هر سال، هفته پایانی سال و در آستانه سال نو، بازار‌ها مملو از مردمی است که آمده‌اند برای سال جدیدشان خرید کنند؛ و در این میان  سفره هفت سین خود را هم نو می‌کنند.

چیدن سفره هفت سین، در کنار خواندن قرآن و تفأل زدن به حافظ شیرازی از جمله آداب لحظه سال تحویل است و البته خواندن دعای سال تحویل هم از دیگر آداب آن دقایق و ثانیه هاست.

دعایی که در آن از خدای خود می خواهیم، حال و احوال ما را به نیکوترین شکل ممکن تغییر دهد.

یا مقلب القلوب و الابصار‌ (ای تغییر دهنده دل‌ها و دیده‌ها) یا مدبر الیل و النهار‌ (ای تدبیرگر شب و روز) یا محول الحول و الاحوال‌ (ای گرداننده سال‌ها و حالت‌ها) حول حالنا الی احسن الحال (حال ما را به نیکوترین حال دگرگون کن)

لحظه تحویل سال ۱۴۰۱ چه ساعتی است؟

لحظه تحویل سال ۱۴۰۱ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران، ساعت ۱۹ و ۳ دقیقه و ۲۶ ثانیه، روز یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ هجری شمسی، مطابق با ۱۷ شعبان ۱۴۴۳ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۲۲ است.

تعطیلات رسمی ایام نوروز ۱۴۰۱

۱-آغاز نوروز (تعطیل) |۲- عید نوروز (تعطیل) | ۳- عید نوروز (تعطیل) | ۴-عید نوروز (تعطیل) | ۱۲- روز جمهوری اسلامی ایران (تعطیل) | ۱۳- روز طبیعت (تعطیل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور