پایگاه خبری رأس امور

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تقدیر رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران

تقدیر رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران

رأس امور- «دنیس فرانسیس» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از شهیدان سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران تجلیل و قدردانی کرد.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری رأس امور، دنیس فرانسیس رئیس هفتادو هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی در مراسم یادبود رئیس جمهور فقید ایران گفت: ما اینجا جمع شدیم تا یاد سید ابراهیم رئیسی که جان خود را از دست داده است، گرامی بداریم. سید ابراهیم رئیسی در طول مدت کار خود نقش‌های مهمی در دولت ایران داشت. او در سهم ایران در ایجاد یک جهان چند قطبی و قوانین بین‌المللی نقش داشت.

 

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ۱۰ ماه قبل از درگذشت او سید ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل که هفتاد و هشتمین جلسه خود را برگزار می‌کرد، سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی اولویت‌های کشور خود و ارزش‌های ایران را مشخص کرد که بر چند جانبه‌گرایی و همکاری بین‌المللی متمرکز شده بودند.

 

دنیس فرانسیس همچنین گفت: ما همچنین یاد و خاطره حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران را که همراه ثابت رئیس جمهور این کشور بود، گرامی می‌داریم او یک دیپلمات کارکشته بود که در مجامع بین‌المللی با قدرت نمایندگی ایران را بر عهده داشت.

 

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: در ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ در حالی که من ریاست مجمع عمومی را بر عهده گرفتم،افتخار دیدار با امیرعبداللهیان که نمی‌دانستم آخرین دیدار ما خواهد بود،در دفتر خود داشتم.

 

دنیس فرانسیس اضافه کرد: من از مردم ایران می‌خواهم شجاعت خود را حفظ کنند و از قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران پیروی کنند و اطمینان دارم استقامت آنها در این شرایط سخت و غمگین شجاعت و قدرت آنها را نشان خواهد داد. ایران به عنوان یک کشور مستقل و بنیانگذار سازمان ملل همچنین از این مسئله عبور خواهد کرد و به نقش خود در شکل دهی روابط بین‌المللی ادامه خواهد داد.

 

مراسم یادبود شهیدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی روز پنجشنبه به وقت محلی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد و مجددا مجمع عمومی سازمان ملل یک دقیقه به احترام آنان سکوت کرد و ایستاد.

 

آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رییس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

 

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن

پایگاه خبری راس امور